.UZ domeni ma’muriyati APTLD 89 doirasida ma’ruza bilan ishtirok etdi
2026-yil 31-yanvardan 7-fevralga qadar Iordaniyaning Amman shahrida Osiyo-Tinch okeani yuqori darajali domenlar assotsiatsiyasining 89-yig‘ilishi — APTLD 89 bo‘lib o‘tdi. Tadbirda mintaqaning 50 dan ortiq milliy reyestrlari vakillari ishtirok etdi.
Hurmatli xususiy tibbiyot tashkilotlari va dorixonalar vakillari!
O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan DMED Yagona tibbiyot axborot tizimi hamda “Elektron retsept” moduliga ulanish yuzasidan kelib tushayotgan murojaatlarni ko‘rib chiqishning vaqtinchalik tartibi tasdiqlandi.
AQSH Kasalliklarni nazorat qilish va oldini olish markazlari (CDC) vakillari UZINFOCOM tomonidan xalqaro ekspertlar bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan Surunkali jigar kasalliklari bo‘yicha yagona axborot tizimi bilan tanishdilar
Tashrifdan ko‘zlangan maqsad virusli gepatitlarga qarshi kurashish bo‘yicha qo‘shma loyihalarning amalga oshirilishi, shuningdek virusli gepatitlarni yo‘q qilish bo‘yicha Milliy dastur doirasida joriy etilgan axborot tizimlarining amaliy qo‘llanilishi bilan tanishishdan iborat bo‘ldi.